Skip to main content

Par mums

Filozofija

Užavas alus pieturas pie pamatvērtībām, tādēļ alu brūvē tradicionālā veidā, izmantojot tikai četrus dabiskos komponentus – ūdeni, miežu iesalu, raugu un apiņus. Ar sev piemītošo kvalitāti un garšas sabalansētību Užavas alus ir etalons alus tirgū un rāda priekšzīmi tam, kādam jābūt īstam alum.

Metodika

Dabā ir atrodamas vairākas izejvielas, kuras cilvēks laika gaitā ir iemācījies prasmīgi izmantot, lai pagatavotu alu, tā radot tūkstošiem alus šķirņu ar neaptverami daudzveidīgām garšas, krāsas un aromāta niansēm.

Arī alus brūvēšanas tehnoloģija ir attīstījusies no aizvēsturiskiem laikiem līdz industriālajam laikmetam. Užavas alus jau no pašiem pirmsākumiem pieturas pie viskvalitatīvākajām vācu nerūsējošā tērauda iekārtām.
Uzsākot alus biznesu, tika izmantots vietējais iesals, taču Latvijas klimatisko apstākļu dēļ, tas nav pilnvērtīgs, tāpēc Užavas alus brūvēšanā tiek izmantots pienācīgs Austrijā ražots iesals. Arī apiņi un raugs pieejamības un kvalitātes apsvērumu dēļ tiek importēti no ārzemēm.
Pati svarīgākā alus sastāvdaļa – ūdens – tiek iegūts uz vietas, no 82 m un 89 m dziļiem artēziskajiem urbumiem.

Vēsture

Užavas alus kā viena īpašnieka uzņēmums tika dibināts 1994.gadā, neilgi pēc Latvijas neatkarības atgūšanas

Tieši augstās ūdens kvalitātes dēļ, Užava tika izvēlēta kā vispiemērotākā vieta alus ražošanai. Šeit īpašnieks uzcēla dzīvojamo māju un daļā no tās ierīkoja alus brūzi, savā saimniecībā apvienojot ģimenes dzīvi ar alus biznesu.
Užavas alus strauji iemantoja piekrišanu cilvēku vidū un drīz vien kļuva skaidrs, ka ar mājas alus brūzi būs par maz. Tāpēc 1999.gadā, tur pat blakus tika likts pirmais akmens otrā alus brūža celtniecībai, kurš pārņemot iekārtas no pirmā un klāt vēl iegūstot jaunas, sāka darbību 2000.gadā.
Reiz, kad vasaras saulgriežu priekšvakarā brūža alus pagrabs tika izsmelts tukšs, blakus gandrīz pabeigtais, pēc kārtas nu jau trešais alus brūzis, sliedamies prāvumā, galvoja, ka turpmāk Užavas alum būs vienmēr būt! Tas tika atklāts 2008.gadā.