Gamtoje randama keletas komponentų, kuriuos evoliucijos eigoje žmogus išmoko naudoti gaminant alui, suteikdamas tūkstančius skonio, šviesos ir aromato atspalvių. Kokybiškos sudėtinės dalys ir rinktiniai receptai - tai meninis alaus gamybos pagrindas. Alus „Užavas“ susideda iš 4 natūralių klasikinių alaus komponentų:

Vanduo - pagrindinė sudedamoji alaus medžiaga, todėl reikėjo rasti ir išgauti patį tinkamiausią vandens rūšį. Alaus „Užavas“ gamybai naudojamas vanduo išgaunamas iš artezinių gręžinių, testuojant vandens mėginius, lyginant jo sudėtį iš kitų alternatyvių gręžinių. Vanduo buvo ištirtas Latvijos vandens testavimo ir Vokietijos alaus daryklų laboratorijose, kuriose išgauto vandens cheminių medžiagų sudėtis pripažinta kaip tinkama geriamojo vandens kokybė ir naudotina aludarystėje.

Kitos alaus gamybos žaliavos įsigyjamos įvairiose šalyse - Vokietijoje, Belgijoje, Austrijoje. Tai sąlygojama mūsų kokybės reikalavimų, taip pat Latvijos alaus žaliavų rinkos išteklių apribojimais. Pradėję virti alų, naudojame Latvijoje pagamintą salyklą, bet dėl šalies klimatinių sąlygų ir saulės trūkumo, pagaminus vieną toną produkcijos, netektys sudarė apie 180 litrų alaus. Todėl dabar alaus virino procese naudojamos importinės žaliavos.

Miežių salyklas - alaus „Užavas“ gamybos procese naudojamos trys salyklo rūšys - šviesusis, karamelinis ir degintas. Nuo naudojamo salyklo tipo priklauso pagaminto alaus skoninės ir aromatinės savybės.
Apynys - suteikiant alui maloniai kartų ir švelnų aromatą, alaus darykla jau daugelį metų bendradarbiauja su Belgijos bendrove, kuri tiekia aukštos kokybės granuliuotą apynį.
Mielės šiuolaikiniame alaus gamybos procese vaidina pagrindinį vaidmenį, kad alaus misoje esančios krakmolo molekulės virstų etilo spiritu ir CO2, kad alus būtų ne tik stiprus, bet putojantis.

Mes teikiame labai didelę reikšmę stabiliems ir patikrintiems žaliavos tiekėjams, nes svarbu išsaugoti nekintamą alaus skonį ir kokybę. Klasikinė alaus „Užavas“ receptūra ir pamėgtos skoninės savybės yra įmonės savininko, daugybės draugų ir alaus daryklos kolektyvo darbo rezultatas. Šiam procesui būdingas vystymasis, kurį būtų galima pavadinti ypatingo „latviško“ skonio kūryba. Pritaikius receptūrą prie mūsų vartotojų ir regiono reikalavimų, taip pat suteikiant išskirtines skonines savybes, technologų darbas buvo labai sėkmingas - sukurtoji skonio kompozicija pasižymi didele paklausa ir pritraukė daug alaus mėgėjų.