Looduses leidub tooraineid, mida inimene on evolutsiooni käigus õppinud õlle valmistamiseks osavalt kasutama, muutes neid tuhandeteks uskumatult mitmekesiste maitse-, värvi- ja aroominüanssidega õllesortideks. Just kvaliteetsed koostisosad ja peened retseptid on õllepruulimise kunsti alustala. „Užava” õlle koostise loovad neli looduslikku klassikalist õlle komponenti: vesi, linnased, humal ja pärm.

Vesi on õlle peamine koostisosa, sellepärast oli vaja leida ja saada parim vesi, kõige sobivam õlle pruulimiseks. „Užava” õlle pruulimiseks kasutatud vesi tuleb arteesiapuuraugust, mis määrati kindlaks mitme alternatiivse puurkaevu veeproove testides. Veeanalüüse uuriti Läti veetestimise ja Saksamaa õlletehaste laborites, kus saadud vee keemiline koostis tunnistati joogivee kvaliteedile vastavaks ja õlle pruulimiseks sobivaks.

Teisi „Užava” õlle tooraineid ostetakse erinevatest riikidest – Saksamaalt, Belgiast, Austriast. Seda tingivad nii meie kvaliteedinõudmised kui ka Läti tooraineturu piiratud ressursid. Õlletootmise alguses kasutati Lätis toodetud linnast, kuid päikesepuuduse ja Läti klimaatiliste olude tõttu oli iga tonni valmistoodangu kohta õlle kadu umbes 180 l, seepärast kasutab õlletehas praegu tootmisprotsessis imporditud tooraineid.

Odralinnas – „Užava” õlu kasutab õlletootmise protsessis kolme tüüpi linnaseid – heledat, karamelli ja põletatud linnast. Kasutatud linnasetüübist sõltub valmis õlle maitse ja lõhnabukett.
Humal – et õllele anda meeldivat kirbet ja õrna aroomi, teeb tehas juba mitu aastat tihedat koostööd Belgia ettevõttega, mis tarnib kõrgeima kvaliteedi granuleeritud humalat.
Pärm – tänapäeva õlletootmisprotsessis on selle põhifunktsioon õllevirde molekulid ümber fermenteerida etüülpiirituseks ja CO2-ks, et õlu oleks mitte ainult kange, vaid ka vahutav.

Omistame suurt tähtsust stabiilsetele ja kontrollitud toorainete tarnijatele, sest on tähtis säilitada õlle maitse ja kvaliteet pidevalt muutumatuna. Klassikalise „Užava” õlle retsept ja maitseomadused on ettevõte omaniku, tema sõprade ja ettevõtte õllepruulijate kollektiivi ühistöö. Sellel protsessil on oma areng, mida võiks kutsuda maitse lätistamiseks. Tehnoloogide töö, mida nad tegid retseptide kohaldamisel vastavaks meie tarbijate ja regiooni nõuete ja maitse-eelistustega, osutus väga edukaks – loodud maitsebukett saavutas arvukate õllenautijate tõelise heakskiidu.